pakilti

Esu Ilona Tamošiūnienė. Sertifikuota ugdomojo vadovavimo (Professional Coach ICU) specialistė, lektorė, knygos “Drąsa gyventi” autorė. Ačiū, kad apsilankėte šioje erdvėje.

Anksčiau labai mėgdavau pasakoti apie savo praeitį, kurioje buvo apstu liūdnų ir skausmingų įvykių, be kurių nebūčiau tas žmogus, kuris esu dabar. Praeities patirtys atliko savo darbą, o tikrasis gyvenimas yra tik vienoje akimirkoje, kuri vadinasi DABAR, nes be jos daugiau nieko ir nėra.

Kažkada labai norėjau išgelbėti visą pasaulį, bet vieną dieną suvokiau, kad bėgimas nuo savęs niekur nenuves ir pirmiausiai turiu išgelbėti save. Tad tuo ilgai ir užsiiminėjau: gydžiausi žaizdas, tvarkiausi su vidinėmis traumomis, mokiausi kitaip mąstyti, reaguoti, veikti. Ir tai padėjo man pradėti viską iš naujo, pakeisti profesiją ir imtis naujos veiklos, išgyventi griūtis ir pakilti, pradėti save vertinti, išmokti priimti sprendimus, drebančiais keliais žengti į nežinomybę, išsilaisvinti iš praeities nuoskaudų, sušokti tango su savo baimėmis ir daugybę kitų dalykų, kurių “praeitame” savo gyvenime nebūčiau išdrįsusi padaryti. O jei keliais žodžiais – kūriau save iš naujo tam, kad gyvenčiau taip, kaip kažkada atrodė neįmanoma. Ir vieną dieną “neįmanoma” virto įmanoma, o toliau – nauji tikslai, siekiai, dar didesnės svajonės. Juk gyvenime dar yra tiek daug neišbandytų, nepatirtų dalykų, tad ši kelionė neturi pabaigos.

Praėjus tą ilgą kelią, dabar atrodo, kad jis galėjo būti gerokai trumpesnis, jeigu nebūčiau blaškiusis, bėgiojusi paskui dešimtis svetimų tiesų, ieškojusi to, ko net nebuvau pametusi, bet būtent toks buvo mano kelias, kuriame išmėginau daugybę metodų, technikų, išklausiau dešimtis mokymų ir seminarų. Pakeliui sukaupiau didžiulį bagažą, kuris palengva išsigrynino ir sugulė į aiškius žingsnius.

Todėl savo patirtimi dalinuos su tais, kurie nori savo gyvenimą pakoreguoti, pagražinti, palengvinti, supaprastinti, praplėsti savo suvokimo ir gyvenimo ribas, praturtinti savo kasdienybę ir gyventi taikoje su savimi. O kai mums gera gyventi, gera ir šalia esantiems. Atvirkščiai nebūna. Juk pasaulis prasideda mūsų viduje.

Veikla

Nuo 2013 metų vedu seminarus, paskaitas, dirbu individualiai, konsultuoju savęs pažinimo ir saviugdos temomis. Vedu seminarus ir įmonėse, nes ne iš pasakojimų žinau, kur slypi povandeniniai rifai, į kuriuos atsitrenkęs verslas lengvai nugarma į dugną. Skaičiau pranešimus konferencijose “Veikli” ir “NoLimits”, dalyvavau laidoje “Labas rytas”, Žinių radijuje. Juk viskas dar tik prasideda ;)

Mokymosi ir darbo patirtis parodė, jog vienadieniai seminarai, kad ir kokie stiprūs jie būtų, duoda gan laikiną impulsą, kuris nuslūgsta po kelių dienų ar savaičių, o geriausius rezultatus duoda sistemingas ir tikslingas darbas. Todėl parengiau tęstinę programą “Tavo gyvenimas – tavo taisyklės”, kuri skirta žingsnis po žingsnio perkurti tai, kas kelia vidinį maištą, įtampą, nepasitenkinimą ir sukurti vidinę taiką, išsivalant iš svetimų ir naudos neduodančių tiesų, praeities nuoskaudų ir kito nereikalingo bagažo, sutvirtinant vidinį “stuburą”. Nors programa yra gan “jauna”, bet dalyvių rezultatai ir gaunami “ačiū” mane labiausiai įkvepia ir skatina tęsti tai, ką darau.

Dėstyti savo mintis labiausiai patinka straipsniuose, kuriuos rasite šioje svetainėje. Straipsniai ir buvo knygos “Drąsa gyventi” pradžia, kurioje pasidalinau dalimi savo įžvalgų ir pakeliui sutiktų “grėblių”. Straipsnius taip pat publikuoja delfi.lt, 15min.lt, balarama.lt, psichika.eu.

Aš nemokau, kaip reikia gyventi, nedalinu patarimų ar laimės receptų. Mano misija – MATYTI, GIRDĖTI ir JAUSTI žmogų, PADĖTI jam pamatyti bei pašalinti tuos trukdžius, kurie neleidžia mėgautis gyvenimu, nukelti koją nuo stabdžių ir veikti. Esu tas pakeleivis, kuris paims už rankos (o jei reikės - ir už pakarpos) ir padės išnarplioti bruzgynus, atrasti savo kelią ir gyventi savo gyvenimą..

Mokslai ir kiti faktai

Aukštasis ekonominis išsilavinimas (Vilniaus Universitetas), 15 metų darbo patirtis marketingo srityje, augimas nuo vadybininkės iki vadovės, nuosavas verslas. Griūtis, duobė, duobės pagilinimas, stabtelėjimas, kilimas.

Lemiamą reikšmę mano gyvenime turėjo du susitikimai, nukreipę mano kelią visiškai kita linkme. Pirmasis – su transformacinių programų autoriumi, Transerfingo mokyklos treneriu, asmeninio efektyvumo treneriu J. Mikharevu, nuo kurio ir prasidėjo mano kelionė. Iš pradžių organizavau jo seminarus, vėliau pradėjau iš jo mokytis ir tam skyriau daugiau nei 2000 valandų, išmėginau jėgas vedant seminarus. Iš šio 5 metus trukusio laikotarpio išsinešiau neįkainojamas žinias, itin vertingas technikas, savęs pažinimo metodus. Antrasis susitikimas įvyko 2013 metais. Tada susipažinau su Džun Juan Čigongo praktikomis (seniausia Kinijoje žmogaus vystymosi sistema) ir Mokytoju Tomu Kiela. Ir tas lemtingas Mokytojo klausimas “Kas tu esi?”, dar kartą apvertęs visą pasaulėžiūrą, suvokimą, matymą. O praktikų, meditacijų poveikis ir stiprumas nepalyginamas su niekuo, tad tęsiu ir dabar, juk augimui ribų nėra.

Tarp šių susitikimų – dar dešimtys seminarų ir mokymų, kurių pavadinimų jau nebeprisimenu. M. Lučino “Fenotipologija”, “Stipraus mąstymo technologija”, “Midvalley Academy” programos. C. Castaneda, Eckhart Tolle, Osho knygos, kognityvinė terapija, EFT, emocijų paleidimo technikos, NLP, Ritmologijos instituto programos. Ir pagaliau koučingo (Professional Coach ICU) studijos. Ir kiekviena nauja pažintis atliko (ir vis dar atlieka) savo darbą, formuodama mano pačios suvokimą, matymą, patirtis. Iš visos tos gausos išsinešiau dvi labai svarbias pamokas: visi metodai yra veiksmingi ir naudingi, jeigu su jais dirbama sistemingai, ir nėra vieno vienintelio ir paties teisingiausio metodo (nors kiekvieno metodo autorius tai tvirtina), kuris viens-du ir padarys iš tavo gyvenimo stebuklą. Metodai ir Mokytojai gali tik padėti, bet stebuklą kuria pats žmogus savo veiksmais.

Esu dėkinga kiekvienam Žmogui, kurį sutikau ar dar sutiksiu savo kelyje, nes kiekvienas - tai naujas, įdomus, neatrastas pasaulis, kurio gelmėse slypi tikri lobiai. Nors ir nepažįstu Tavęs, bet noriu padėkoti Tau, kad skaitai šias raides. AČIŪ TAU, KAD ESI! Be Tavęs pasaulis nebūtų toks, koks yra!

Kas dar?

Kažkada galvojau, kad esu bloga mama, bet dabar žinau, kad esu pati nuostabiausia mama savo dukrai. Kažkada galvojau, kad su manim kažkas negerai, kaip su moterim, bet padariau pauzę, susidraugavau su vienatve, išsigydžiau žaizdas ir dabar žinau, kad esu pati nuostabiausia moteris. Kažkada bijojau atsiverti žmonėms ir vilkėjau ledo karalienės rūbą, dabar žinau, kad jis neapsaugo nuo skausmo, todėl išmokau būti nuoširdžia ir tikra. Kažkada galvojau, kad mano nesėkmės reiškia, jog esu bloga, bet dabar žinau, kad mano nesėkmės - tai neįkainojama patirtis ir žinios.

Savyje talpinu viską. Ir pliusą, ir minusą, ir nulį. Ir geltoną, ir mėlyną, ir žalią, kuri gaunasi sumaišius geltoną ir mėlyną. Esu ir ta, kuri gali nuoširdžiai raudoti bažnyčioje, ir ta, kuri gali paimti paskutinį kąsnį. Esu ir griežta, ir švelni. Rimta ir padūkusi. Ir dar kažkas per vidurį. Esu ir ta, kuri gali pagydyti, ir ta, kuriai reikia pagyti. Ir ta, kuri tai stebi iš šalies. Ta, kuri gali ignoruoti jausmus ir siekti savo bet kokia kaina. Bet ir ta, kurią lengva sužeisti. Ir dar kažkas per vidurį. Ta, kuri turi ir stiprybių, ir silpnybių. Ir dar tų pusių, su kuriomis dabar dirba. Yra dalykų, kuriuos darau teisingai, bet yra ir dalykų, kuriuose patiriu nesėkmes. Tiesiog vieną dieną priėmiau ir apkabinau visa tai, ką aptikau savyje. Ir tapo daug lengviau susitikti su nemaloniais dalykais, pamatyti juos, priimti ir juose įžvelgti galimybes. Išlaisvėjo kvėpavimas ir atsirado pasirinkimas. Ir tai aš vadinu “turėti stuburą”.

Ilona galutiniai-26

Ir tas neapsakomas jausmas, skaitant tokius žodžius:

“Laba diena, Ilona. Tik nesenai Jus atradau. Esu nuoširdžiai maloniai nustebus. Linkiu Jums sėkmės šiame kelyje ir tęskite tai, ką pradėjote. Nuo vaikystės domiuosi ezoterika, saviugda, esu labai imli įvairiems tokio tipo mokymams, knygoms, seminarams ir t.t. Švelniai tariant - NUSTEBINOT, dar taip blaiviai mąstančios ir tvirtą savo kelią turinčios moters neteko sutikt ar skaityt, labiausia stebina tai, kad Jūs lietuvė, atrodytų tik užsienyje įmanomi tokie perlai. Paprasta, aišku. Linkiu tęsti ir stiprinti tai, ką darote, nes ir taip pakanka pseudo guru ir pseudo dvasinio nušvitimo bendruomenių, kur žmonės žaidžia savęs atradimą ar dvasingumą. Iš visos širdies dar kartą linkiu SĖKMĖS!”

“Pagalvojusi apie tave visada prisimenu dvi akimirkas. Pirma: kažkada garsiai ištariau 'niekada nesakyk niekada', į ką tu atitarei - 'nes vos pasakai 'niekada', tai būna ir kada, ir ne vieną kartą'. Anuomet tai labai prajuokino, o vėliau 'niekada nesakyk niekada, nes bus ir kada ir ne vieną kartą' tapo nebedalomu sakiniu. Antra: sustojus prie tavo namų, pakvietei užeiti arbatos. Atsisakiau, nes skubėjau namo. Bet tas skubėjimas baigėsi tuo, jog mes dvi valandas žvarbų žiemos vakarą prasėdėjom mašinoj ir negalėjom liautis kalbėjusios apie žmogaus sugebėjimus pačiam sau krėsti šunybes. Dar niekad nepavyko su tavimi pasikalbėt apie madas ar kotletų kepimą, už tai apie prasmės paieškas, žmogaus kelius ir klystkelius, sąmonę ir pasąmonę, neuronus ir sinapses esam praplepėjusios ne valandą ir ne dvi. Ne tiek jau daug žmonių, su kuriais gali žaisti minčių šachmatus - tam gabios tik gyvenimo aplamdytos, stiprios ir smalsios asmenybės. Ilona, esi graži ir elegantiška moteris, bet tikrasis tavo žavesys anaiptol ne paviršiuje: tu gilių vandenų žuvis. O šiandieniniam įvairiausio plauko guru pilname pasaulyje ypatingai vertinu tave už blaivų ir sveiką požiūrį į pasaulį. Už smalsų ir nerimstantį protą. Už kuklumą ir paprastumą. Vaiva.”


Susisiekti su manimi galite:

  • el.paštu ilona.tamosiuniene@108studija.lt
  • telefonu +370 624 66482
  • arba užpildydami žemiau esančią formą.

Jūsų vardas (*)

El.paštas (*)

Laiško tema

Jūsų mintys, klausimai, komentarai

*Privalomi laukai