pakilti

Kregždės ir vištos

Kartą kregždės, skrisdamos į pietus, nutūpė atsipūsti medyje, po kuriuo buvo vištidė. Kregždutės ėmė aptarinėti, kaip smagu bus joms pietuose, kaip ten gera ir šilta. Jų pokalbį nugirdo viena višta. Ilgai klausėsi šių nuostabių pasakojimų ir kai kregždutės nuskrido, ji pagalvojo: “Noriu ir aš į pietus! Juk smagu būtų. Kuo aš blogesnė už kregždes? Sparnai vietoje, plunksnų yra ir viskas taip, kaip ir turi būti.” Taip pagalvojusi, višta tvirtai nusprendė skristi į pietus. Jos palydėti susirinko visa palaikymo komanda. Juk jų vištidės istorijoje tokio įvykio dad nebuvo.

Višta sukaupė visą drąsą, užsirioglino ant tvoros, pasisuko į pietus ir sušuko iš visų plaučių:

– Varom!

Pagavusi pakeleivingą vėją ir iš visų jėgų mojuodama sparnais, nuskrido. Ji taip norėjo patekti į pietus, tad šiam skrydžiui sutelkė visas savo jėgas. Štai ji skrenda virš kaimyninio kiemo, praskrenda pievą, magistralę, kurios dar nei viena višta nebuvo pasiekusi, ir visa jėga dribteli į obelų sodą. Ir čia ji pamatė rojų žemėje. Obelų šakos, metančios ant žemės savo šešėlius, pilnas sodas sultingų obuolių, baidyklė ir net sargas…

Grįžusi į savo vištidę, ji dienų dienas pasimėgaudama pasakojo kitoms vištoms apie savo kelionę.

Vieną dieną būrys kregždžių vėl nutūpė medyje ir dalinosi savo įspūdžiais. Bet dabar vištos jau nebetylėjo kaip anksčiau. Išgirdusios kalbas apie jūrą, smėlį ir uolas, jos puolė kudakuoti:

– Palaukit, palaukit. Ką jūs čia dabar kalbat? Kokios uolos? Koks smėlis? Mes žinom, kaip ten yra. Štai – mūsų autoritetas, ji pati matė tuos pietus!

Ir didžioji keliauninkė žinovės tonu ėmė pasakoti apie magistralę, apie sodą, obuolius ir sargą.

– Tai va, kokie tie pietūs! O tai, ką pasakojate jūs – melas ir kliedesiai, kuriais jūs pačios tikite ir kitiems galvą kvaršinate. Dabar mes pačios viską žinom!

Kregždės mįslingai nusišypsojo ir nieko netarusios nuskrido į “savo” pietus.

Ačiū už Tavo mintis!

comments

Komentarai