pakilti

Tęstinė programa

TAVO GYVENIMAS – TAVO TAISYKLĖS

TAI PROGRAMA APIE GILŲ SAVĘS PAŽINIMĄ, TRANSFORMACIJAS IR DRĄSĄ GYVENTI SAVO GYVENIMĄ.

Paleiskite tai, kas yra ne jūsų. Atlaisvinkite vietą naujiems dalykams. Tiems, kurie jus įkvėps ir ves pirmyn. Paleisdami dalykus, kurie paseno, jūs nieko neprarasite. Jūs augsite. Paleiskite seną skausmą ir eikite pirmyn. Paleiskite visus senus įpročius, seną mąstymą. Paleiskite ir žmones, kurie jus stabdo. Mes negalime atrasti naujų vandenynų, jeigu įsikibę laikomės senų krantų. Sukaupkite drąsą ir eikite paskui tas vertybes, kurios yra iš tikrųjų jūsų. Leiskite sau būti visokiais ir gyventi savo gyvenimą. Ir jums tai būtinai patiks.

Kas tai – savęs pažinimas? Ir kam jo reikia?

Nuo vaikystės mus lygino su kitais, sakė, kokie mes turime būti, kaip turime elgtis ir ko norėti. Ir palengva mes išmokome, kad tokie, kokie esame, nebūsime mylimi ir reikalingi. Ir visų pirma – sau. O kad taip neįvyktų, mes pradėjome lygiuotis į iliuzinius standartus, matuotis įvairias kaukes, demonstruoti vienas savo puses ir slėpti kitas. Ir taip palengva mes susipainiojome, pasiklydome ir pamiršome, KAS MES esame iš tikrųjų. Mes nesukūrėme savo vidinės palaikymo komandos, kuri po bet kokios nesėkmės mus palaikys ir sakys: “Taip, labai gaila, kad šį kartą taip nutiko, bet ačiū tau, kad pabandei ir stengeisi!” Ne, ji neskanduos “Tu – geriausias!” – tai būtų netiesa. Ji sakys: “Bet kokiu atveju, mes su tavimi...” Ir todėl nepaliaujamai ieškome atramos išorėje.

Mes puikiai suprantame savęs pažinimo ir priėmimo svarbą, savo kelio atradimo vertę, būtinybę atsisakyti primestų stereotipų ir išlaisvinti individualumą. Ir visa tai tikrai yra labai svarbu, tačiau realybė piešia kiek kitokį paveikslą. Ne veltui amerikietis psichologas ir vienas iš humanistinės psichologijos pradininkų Abraham Harold Maslow yra pasakęs: “Savęs pažinimas ir saviugda daugeliui žmonių yra labai sunki užduotis, nes tam dažniausiai reikia nemažai drąsos ir pastangų.” Ir jis buvo teisus. Todėl realybėje labai dažnai savęs pažinimas yra susiaurinamas ir subanalinamas iki vieno klausimo “Koks (kokia) aš esu?” arba nelabai aišku ką reiškiančios frazės “Būti savimi”. Ir vietoje tikro savęs pažinimo, savo individualumo atradimo įvyksta paprasčiausia dekoracijų kaita, o esmė, tuo tarpu, išlieka ta pati: mes nepažįstame savęs, neatrandame savo unikalumo, o tik prisitaikome prie tam tikro šablono. Mini keičiam į maksi, ,,go-go” – pramoginiais šokiais, įgūdį aistringai vairuoti – įgūdžiu taip pat aistringai siuvinėti kryželiu, įžūlias ,,sexy-girl” keičia dorovingos ,,vedų moterys”. Mes ir toliau renkamės atitikti, pateisinti lūkesčius ir gyventi vaidmenyje, tegu išoriškai jis atrodo ir patrauklesnis.

Daugumai žmonių savęs pažinimas – tai sunkus darbas. Mes lengvai galime svarstyti apie kitus, papasakoti apie juos ilgiausias istorijas, bet kai išgirstame frazę “Papasakok apie save”, viskas sustingsta ir po trumpos pauzės pažeriame puokštę bendrų frazių – kur dirbame, ką veikiame, kur gyvename, kiek vaikų turime, bet papasakoti apie tai, kas mes esame, kokios mūsų vertybės, ko mes iš tikrųjų norime, kas mums svarbu, kuo mes ypatingi yra pakankamai sunku. Nes dažniausiai mes ir patys to nežinome. O kol nežinome, gyvename kitų mums primestus gyvenimus.

Savęs pažinimas – tai ryžtas susitikti su visu vidiniu turiniu, kurį mes akylai saugome bei slepiame nuo pašalinių akių, ir kuris tyliai valdo mūsų gyvenimus. Susitikti ir liautis neigti, slopinti, kaltinti kitus ar save, nustoti vertinti ir teisti, o priimti viską taip, kaip yra – be jokių “už” ar “prieš”. Toks susitikimas apšviečia tamsiausius sielos kampelius ir išlaisvina.

Savęs pažinimas gali tapti raktu į dvi labai svarbias vidines erdves – LAISVĘ ir LAIMĘ.

Ir dabar aš tikiu, kad savęs pažinimas žmogui būtinas tam, kad jis aiškiai pamatytų, kaip jis pats kuria tam tikrus scenarijus, suvoktų visus savo užslopintus jausmus, į dienos šviesą ištrauktų realius motyvus, kurie slypi už elgesio modelių, minčių, emocijų. Išmokti su tuo būti, tvarkytis, nežalojant nei savęs, nei kitų, neperkeliant atsakomybės kitiems ir nekaltinant savęs. Ir tada tvirtai atsistoti ant savo kojų, gyventi pilnavertį gyvenimą, kuriame yra ir vasara, ir žiema, pakilimai ir kritimai, meilė ir neapykanta, baimė ir drąsa. Gyventi TIKRĄ, o ne kitų sugalvotą gyvenimą.

Programa “TAVO GYVENIMAS – TAVO TAISYKLĖS” yra sukurta tam, kad per savęs pažinimą išsivaduotumėte iš primestų stereotipų, pakeistumėte pasenusį ir nebereikalingą vidinį turinį, kuris neteikia pasitenkinimo, džiaugsmo ir pilnatvės pojūčio. Tam, kad pažintumėte ir priimtumėte save, sustiprintumėte savo atramą ir susijungtumėte su vidine jėga.

Programa neseka paskui vieną koncepciją ir yra pritaikyta realiam gyvenimui. Teorinių žinių mes turime labai daug, tačiau ne visada žinome, kaip jas panaudoti realybėje, todėl ši programa yra orientuota į kasdienines situacijas, konkrečius sprendimus ir kiekvieną dalyvį.

ŠI PROGRAMA - APIE TAVE.

Priimdami visą tiesą apie save, mes įgauname didingą jėgą ir drąsą. Drąsą būti savimi, gyventi taip, kaip patinka, daryti tai, ko norisi, kurti, mylėti, o kartais ir krėsti pokštus. Atsiranda daugiau laisvės ir spontaniškumo. Ir tada gyvenimas suspindi kitokiomis spalvomis, pradeda žaisti švelniais blyksniais. Ir atsiranda daugiau energijos, kuri leidžia nuversti kalnus ir įkopti į viršukalnes, kurios atrodė neįveikiamos.

Programą kūriau keletą metų. Kaip dėlionę dėliojau iš įvairių praktikų, metodų, patyrimų. Visas programos turinys – asmeniškai išgyventas, išmėgintas, patirtas ir veikiantis. Čia apjungtos teorinės žinios, praktinės užduotys, žaidimai, meditacinės technikos ir dalelė mistikos. Į šią programą sudėjau per 7 mokymosi metus surinktus perlus giliam savęs pažinimui ir darbui su savimi, patirtį, žinias ir Širdį. Todėl programoje pateikiu konkrečias metodikas, kurios VEIKIA ir duoda REZULTATĄ. Ir tai ne tik mano pasvajojimai. Tai patiria ir tie, kurie jau dalyvavo ar dalyvauja programoje šiuo metu.

Ši programa - tai viena geriausių mano patirtų investicijų į save. Gilus vidinės tvarkos įvedinėjimas per nuoseklų darbą su savimi. Sluoksnis po sluoksnio lukštenausi iš aukos vaidmens, atradau tikrąsias savo vertybes, kurių net neįtariau esant, ravėjau, regis, neišravimus įsitikinimus, tirpinau emocines sankaupas – darbavausi tarsi speleologė savo pačios viduje. Penkis mėnesius trukusioje kelionėje žingsnis po žingsnio, užduotis po užduotis, praktika po praktikos lengvėjo mintys, aiškėjo sprendimai ir (netgi!) stebuklingai greitai pildėsi norai. / Eglė M.

PROGRAMOS STRUKTŪRA IR UŽSIĖMIMŲ TEMOS

Kiekvienas žmogus – tai tam tikra sistema, sudaryta iš keletos lygių. Ir dažnai mes negauname norimo rezultato todėl, kad dirbame tik su vienu lygiu, nesuvokdami savęs kaip visumos, arba pradedame “ne nuo to galo”, manydami, kad iš pirmos klasės galime iš kart peršokti į dvyliktą. Todėl šios programos struktūra yra paremta neurologinių lygių modeliu, apimančiu 6 аsmenybės lygius.

Programą sudaro 20 užsiėmimų, kurie vyksta vieną kartą per savaitę, po 2 valandas. Bendra programos trukmė – 5 mėnesiai.

1 užsiėmimas

Aš ir gyvenimas. Savęs pažinimas – tai ilgas procesas, bet tam, kad jis netaptų pabaigos neturinčiu betiksliu užsiėmimu, programos pradžioje labai aiškiai išnagrinėsime jūsų gyvenimą, nustatysime “silpniausias” sritis, kurias jūs auginsite programos metu.

2 užsiėmimas

Gyvenimo scenarijus. Nagrinėsime scenarijų, pagal kurį jūs formuojate tam tikras situacijas, ir įvardinsime konkrečias kliūtis, dėl kurių negalite pakeisti savo istorijos.

3 užsiėmimas

Motyvai. Identifikuosite pagrindinį motyvą, dėl kurio jūsų gyvenimas yra būtent toks, koks yra. MOTYVAI – tai tikrieji mūsų tikslai, kurie yra realizuojami visada 100%. Tol, kol nematome savo motyvų, nuo norimo gyvenimo mus skiria praraja. Motyvai - tai būdas matyti, ką mes IŠ TIKRŲJŲ darome ir ko nedarome, nes...tai, ką mes GALVOJAME apie tai, ką darome, ir tai, ką DAROME iš tikrųjų - du skirtingi dalykai.

4 užsiėmimas

Pagrindinės mąstymo klaidos.

5 užsiėmimas

Aplinka. Nagrinėsime aplinkos įtaką jūsų gyvenimui, atrasime išorinio pasaulio teikiamas galimybes ir apribojimus, į kuriuos reaguojate būtent jūs. Atrasite tai, kas jums teikia energiją, o kas ją atima.

6 užsiėmimas

Klausimai, diskusijos, aptarimas. Darbas su konkrečiomis dalyvių užklausomis.

7 užsiėmimas

Elgesio modeliai ir reakcijos. Susipažinsite su pagrindinėmis emocijomis, kurios neleidžia pakeisti elgesio modelio, reakcijų ir stabdo nuo bet kokių pokyčių. Dirbsime su gėda.

8 užsiėmimas

Elgesio modeliai ir reakcijos. Darbas su kalte.

9 užsiėmimas

Elgesio modeliai ir reakcijos. Dirbas su baimėmis ir reikšmingumu – “drakonu”, suvartojančiu didžiąją jūsų energijos dalį.

10 užsiėmimas

Savybės ir gebėjimai. Išnagrinėsite savo savybes, išgryninsite stipriąsias puses ir atrasite jų panaudojimo galimybes. Liausitės kamuotis, bandydami kovoti su savo silpnybėmis, atrasite tai, kas jumyse iš prigimties yra stipru ir tai auginsite.

11 užsiėmimas

Klausimai, diskusijos, aptarimas. Darbas su konkrečiomis dalyvių užklausomis.

12 užsiėmimas

Įsitikinimai. Identifikuosite ribojančius įsitikinimus, kurie trukdo jums pasiekti norimo rezultato ir gyventi pilną gyvenimą. Įsitikinimai – tai tam tikros vidinės programos, kurias suformavo mūsų patirtis – teigiama ar neigiama. Tai tarsi akiniai, pro kuriuos mes matome pasaulį, kitus žmones ir save. Įsitikinimai – tai mūsų sprendimai, kuriuos mes kažkada priėmėme, ir kurie labai dažnai apriboja mūsų galimybes, kaišioja pagalius į ratus ir uždaro į ne visada maloniai įrengtą narvelį. Darbas su įsitikinimų keitimu.

13 užsiėmimas

Vertybės. Išgryninsite tikrąsias vertybes ir pradėsite jas realizuoti. Vertybės - mūsų gyvenimo pagrindas, tačiau dažnai mes gyvename pagal primestas vertybes ir viduje jaučiame nuolatinį nepasitenkinimą. O gyvenimas teikia džiaugsmą tik tuomet, kai jame realizuojamos mūsų širdyje gyvenančios vertybės.

14 užsiėmimas

Vidinis konfliktas. Spręsite vidinį Širdies ir Proto konfliktą bei styguosite vidinės komandos darbą. Atsiras aiškumas ir žinojimas, kur einate ir ką turite daryti.

15 užsiėmimas

Apie meilę sau, pasitikėjimą savimi, savivertę ir buvimą savimi. Idėjos ir realybė. Kaip visa tai sustiprinti?

16 užsiėmimas

Klausimai, diskusijos, aptarimas. Darbas su konkrečiomis dalyvių užklausomis.

17 užsiėmimas

Identitetas. Vaidmenys ir etiketės. Sužinosite, kaip mes susiskaldome į “Aš” ir “NE Aš” dalis. Iešksime atsakymo į klausimą “Kas aš esu?”. Suvoksite, ką reiškia jūsų reakcijos į kitus žmones.

18 užsiėmimas

Identitetas. Pamatysite, kurias savo dalis atmetate ir susidraugausite su jomis. Tam, kad išsiskleistų jūsų vidinė stiprybė. Aiškiai suvoksite, kaip atskiriate save nuo savo galimybių ir vidinio potencialo. Pamatysite, kaip jūsų vidinis susiskaldymas daro įtaką jūsų gyvenimui ir norams. Pradėsite kurti vidinę pilnatvę ir stiprinti vidinę atramą.

19 užsiėmimas

Misija. Ieškosime atsakymų į klausimą “Kokia mano gyvenimo misija? Vardan ko aš gyvenu?”

20 užsiėmimas

Baigiamasis užsiėmimas. Klausimai, diskusijos, aptarimas. Darbas su konkrečiomis dalyvių užklausomis. Ketinimo aktyvavimo praktika.

Kiekvieną užsiėmimą sudaro teorinė, praktinė dalis bei namų darbai. Po kiekvieno užsiėmimo į savo el.pašto dėžutę gausite visą užsiėmimo medžiagą, todėl, jeigu negalėsite dalyvauti užsiėmime, jūs nieko neprarasite.

burbulas

Mane ši programa labai išlaisvina - pirmiausia nuo savęs pačios. Išblukina ribas, atpalaiduoja nuo stereotipų ir normų. Kiek tai įmanoma, kai viskas giliai užcementuota ir įsisenėję. Būna dienų, kai gyvenu be griežtų reikalavimų sau ir tuo pačiu kitiems, kai galiu ramiai ir paprastai priimti tai kas vyksta be nuostatų, reikalavimų ar kontrolės poreikio. Tai dar ne nuolatinė būsena, bet jau žinau - kad ir aš galiu taip gyventi. Ačiū už viską. / Ieva J.

Kodėl dar verta dalyvauti šioje programoje?

Visos programos metu turėsite asmeninį palaikymą ir individulias sesijas tiems klausimams, kurių nenorėsite įgarsinti viešai arba į kuriuos nespėsime atsakyti bendrų užsiėmimų metu.

  • Augimas, gilus savęs pažinimas, atsakymų paieška, įpročių keitimas, naujų įgūdžių formavimas – tai sistemingas darbas. Labai dažnai žmonės, šiame kelyje susidūrę su pirmaisiais nesklandumais ir problemomis, atsitraukia ir grįžta į tašką, kuriame pradėjo. Darbas grupėje su bendraminčiais padės praeiti šį kelią. Visos programos metu Jūs turėsite palaikymą, galėsite tartis, klausti, konsultuotis, bendrauti su kitais einančiais šiuo keliu.

  • Patirtis rodo, kad vienkartiniai seminarai, nesvarbu kokie jie būtų stiprūs, duoda tik laikiną impulsą, kuris nuslūgsta po kelių dienų ar savaičių. Todėl, jeigu norite iš tikrųjų kažką pakeisti savo gyvenime, darbuotis reikia sistemingai. Pakeisti mąstymo būdą, suformuoti naujus įpročius, atsisakyti kenkiančių savybių ir sukurti - tai ne 21 dienos reikalas, per kurias liaunas daigelis tik pradeda dygti. Tad jeigu norime išaugti į tvirtą ir galingą medį, reikia laiko ir kantrybės, nes tik sistemingas ir ilgalaikis darbas duoda TIKRUS rezultatus.

  • Savarankiškai atrasti vietas, blokuojančias mūsų judėjimą pirmyn, yra pakankamai sunku, nes mūsų gudrusis protas, atsakingai vykdydamas apsaugininko funkciją, darys viską, kad mes nepamatytumėm tiesos. Programos metu sluoksnis po sluoksnio valysite Jus įkalinusį šiukšlyną, atrasite tas vietas, kurios Jus stabdo ir išlaisvinsite vidinę galią, padėsiančią kurti gyvenimo dėlionę.

burbulas

Programa buvo geriausia mano dovana sau. Tie penki mėnesiai prabėgo nejučia, lauktas kiekvienas susitikimas, kupinas įdomios ir naudingos informacijos, patirties, įžvalgų, praktikų, atsakymų. Viskas suprantamai ir paprastai, be jokių burtų, mistikų. Iki programos atrodė, lyg gyvenčiau tarp dangaus ir bedugnės, nesijaučiau esanti tvirta. Programos metu atsirado ir žemė po kojomis, ir dangų žydrą pamačiau. Be jokių drastiškų priemonių ar kardinalių sprendimų, ir tam neteko nei darbo keisti, nei vyro, namų ar draugų. Pasikeičiau aš. Nelabai įmanoma keliais sakiniais parašyti, kas įvyko mano gyvenime, bet tikrai įvyko kažkas TOKIO. Programa tikrai verta didelio dėmesio. / Kristina Z.

KAIP VYKSTA PROGRAMA?

Programa yra parengta šiais formatais:

* individuali programa;

* grupėje iki 5 dalyvių: tiems, kurie nori daugiau pagalbos ir palaikymo;

* grupėje iki 20 dalyvių: tiems, kurie pasiryžę įdėti daugiau pastangų į savarankišką darbą.

Programa vyksta internetu, todėl jums nereikės niekur važiuoti, ieškoti parkavimo vietos ar vytis visuomeninio transporto - jaukiai įsitaisysite mėgiamoje vietoje ir skirsite laiką tik sau. Sutaupysite laiko, kurį galėsite skirti užduotims, poilsiui ar bendravimui. Užsiėmimuose galėsite dalyvauti būdami bet kuriame mieste, šalyje ar žemyne - visur, kur yra internetas.

burbulas

Visų pirma, labai džiaugiuosi, kad teko susipažinti su nuostabiu žmogumi, programos mokytoja Ilona prieš pat prasidedant programai. Buvau įstrigus giliai savo jausmuose, emocijose, kurios mane valdė ir su kuriomis nemokėjau susitvarkyti pati. Kai Ilona pasiūlė dalyvauti programoje labai apsidžiaugiau, kad pagaliau galėsiu kažką pakeisti, bet net neįsivaizdavau, kad tai padės tiek pasistūmėti į priekį. Ar norėčiau vėl dalyvauti programoje? Net nesuabejojus galiu pasakyti TAIP. Per visus praėjusius mėnesius programoje niekada nesuabejojau tuo ir nepamąsčiau, kad tas tris valandas, skirtas programai, galėčiau skirti kažkam naudingesniam ar įdomesniam. / Lina

PROGRAMOS DATOS IR LAIKAS

* individuali programa / derinama individualiai;

* grupėje iki 5 dalyvių: programos pradžia birželio 14 d. (trečiadienis) 20:00 val.;

* grupėje iki 20 dalyvių: programos pradžia birželio 15 d. (ketvirtadienis) 20:00 val.

DALYVIO INVESTICIJA IR APMOKĖJIMO SĄLYGOS:

* investicija į individualią programą - 799 Eur mokant iš karto / 849 Eur mokant dalimis / registracijos į programą mokestis 129 Eur / kiti mokėjimai derinami individualiai;

* grupėje iki 5 dalyvių: dalyvio investicija - 499 Eur mokant iš karto / 549 Eur mokant dalimis / registracijos į programą mokestis 129 Eur / kiti mokėjimai derinami individualiai po registracijos;

* grupėje iki 20 dalyvių:dalyvio investicija - 299 Eur mokant iš karto / 349 Eur mokant dalimis / registracijos į programą mokestis 129 Eur / kiti mokėjimai derinami individualiai po registracijos.

BELIEKA PASIRINKTI NORIMĄ PROGRAMOS VARIANTĄ:

testine-new-5testine-new-20