pakilti

Kuo tiki, taip ir gyveni. Įsitikinimų keitimo praktikos.

 

Ar galite įsivaizduoti, kaip važiuotų automobilis, jeigu vienu metu laikytumėte nuspaudę ir greičio, ir stabdžio pedalus? Šį procesą pavadinti važiavimu, vargu, ar galėtumėm. Bet būtent taip elgiamės mes, kai tikime, jog...man nepavyks...su manim kažkas negerai...man kažko trūksta...neturiu jokių talentų... ir panašiai.

Tai, kur jūs šiandien esate, kaip atrodote, kaip jaučiatės, kuo užsiimate – jūsų įsitikinimų pasekmė, jūsų požiūris į save ir pasaulį, jūsų realybės suvokimas. Ir būtent jūsų įsitikinimai lemia tai, kaip jūs reaguojate į aplinką, kaip elgiatės ir kaip gyvenate.

Įsitikinimai – tai tam tikros vidinės programos, kurias suformavo mūsų patirtis – teigiama ar neigiama. Tai tarsi akiniai, pro kuriuos mes matome pasaulį, kitus žmones ir save. Įsitikinimai – tai mūsų sprendimai, kuriuos mes kažkada priėmėme, ir kurie labai dažnai apriboja mūsų galimybes, kaišioja pagalius į ratus ir uždaro į ne visada maloniai įrengtą narvelį.

Tikėdami tam tikra tiesa, mes elgiamės šios tiesos rėmuose. “Jau per vėlu…aš dar nepasiruošęs…aš negaliu nieko padaryti…aš nevertas…man nepavyks…” – šie ir panašūs įsitikinimai diktuoja mūsų elgesį, pasaulėžiūrą, jų pagrindu kuriame savo gyvenimą. Mes tarsi “pritempinėjam” pasaulį iki savo tikėjimo. O pasaulis – jis toks – jis nesipriešina ir duoda tai, kuo tikime.

Labai daug įsitikinimų susiformuoja dar vaikystėje, daug anksčiau, nei mes pradedame suvokti jų įtaką. Kiti įsitikinimai atsiranda pakeliui, kai nutinka kažkokie labai stiprų emocinį foną turintys įvykiai. Tačiau labai svarbu suvokti, kad įsitikinimai – tai yra tik idėjos, mintys, kuriomis mes tikime. Tai – ne faktai, ne objektyvi realybė.

ĮSIGYTI ŠIAS PRAKTIKAS GALITE ČIA >>>

Komentarai